DANIŞMANLIK

DANIŞMANLIK

Optima Besin Maddeleri San. ve Tic. A.Ş., Türkiye’de de yem sanayiinde bir devrim başlatmıştır. Önceleri, sadece dört adet yem, süt, besi, kuzu/koyun ve kanatlı yemlerinin üretiminden ibaret olan Türk Yem Sanayii, Agribrands Purina’nın faaliyete geçmesi ile, yeni bir döneme geçmiştir. Şirketimiz, hayvanların yaşam evrelerine, yetiştiricinin elindeki hammaddeye ve hayvanın genetik potansiyeline göre çok farklı yemler üretmektedir. Bugün ürün portföyümüzde 200'ü aşkın yem çeşidi bulunmaktadır. Bu sayıda farklı yem üreten başka bir yem firması yoktur.

Türkiye’de yetiştiricilerimize kendi buluşumuz olan “pelet” yem alışkanlığını kazandıran yine firmamızdır.

Türkiye operasyonumuzda kurulu bulunan, sektörümüzde hiç bir firmada bulunmayan en son teknolojiye sahip üç adet laboratuarımızda, kullandığımız hammaddeler, üretilen bütün yemler analiz edilmekte, şirketimizin önemli ölçüde kaynak aktardığı araştırma geliştirme faaliyetlerinde hizmet vermektedir. Şirketimiz sadece yem teknolojisinde değil, yetiştiriciye verdiği hizmetlerde de sektörünün lideridir. Optima, ülkemizde ilk kez saha teşkilatı kuran, yetiştiricilerimize hayvancılık ve doğru besleme konularında eğitimler, yetiştirici okulları düzenleyen, ahır şartlarında bilgisayar ile rasyon hizmeti veren ilk şirkettir.Şirketimizde, kalite yönetimi çok önemli bir konudur. Sadece üretimde değil, satış ve hizmetlerimizde de sürekli olarak kaliteyi ölçmeye yönelik çalışmalarımız ve prosedürlerimiz vardır. Sahip olduğumuz TS EN ISO 9001:2008 kalite yönetim belgesi, bugüne kadar Türkiye’de yem sektöründe alınmış olan en geniş kapsamlı kalite belgesi olma özelliğini taşımaktadır. Şirketimiz bayi teşkilatıyla çalışmaktadır. Sektörümüzde bayilik teşkilatını ciddi manada kurup geliştiren ilk firmayız. Kalkınma kooperatifleri ve büyük çiftliklere de doğrudan satışlarımız vardır.

25 kişinin üzerindeki satış teşkilatımız, veteriner hekim, zooteknist ziraat mühendislerinden ve hayvan besleme uzmanlarından oluşmaktadır. Üretim ve formülasyon teknolojimiz, bütün diğer yem firmalarından farklıdır. Özellikle hammadde değerlendirilmesi, muhtemel hammaddelerin biraraya geldiklerinde birbirleriyle olan uyumu, sinerjileri veya geçimsizlikleri ile ilgili sahip olduğumuz bilgi teknolojisi dünyanın en ileri teknolojisidir. Üretim anlayışımız, hayvanın da ilerisine geçerek, insan sağlığı ve beslenmesi gözetilerek oluşturulmuştur.